acura aston martin audi bentley bmw buick chevrolet crownline ford harley davidson honda hyundai infiniti jaguar jeep kawasaki kia ktm land-rover lexus maserati maybach mazda mercedes-benz mini mitsubishi nissan porsche sessa skoda subaru suzuki toyota volkswagen yamaha zimmer

Терасна дошка

Опубликовано: 26.12.2016

До момента появи композитних матеріалів, у яких пластик зуміли об’єднати з волокнами целюлози, на ринку панувала терасна дошка з модрини і екзотичних порід деревини.

Висока щільність і насиченість смолами роблять її стійкою до гниття і коливань температури. Однак, анізотропію властивостей дерева (нерівномірну усадку при намоканні і висушуванні) ще нікому не вдалося подолати.

Другим етапом поліпшення властивостей дошки, призначеної до укладання на відкритому повітрі, стала термодеревина. Її отримують, обробляючи матеріал високою температурою (+125 — +190С). В результаті відбуваються зміни в його структурі: на 50% знижується водопоглинання та зростає міцність. Усихання і розбухання волокон при цьому зводяться до мінімуму.

В результаті термопреобразования така дошка надійно служить 10-ки років, удобно не змінюючи своїх черт. Ще один вагомий плюс цього матеріалу — гарна кольорова палитра, яку набуває дерево після термообробки.

Найбільше поширення в наші дні отримала деревно-полімерна терасна дошка, про яку ми поговоримо більш докладно.

Даний матеріал на 50-60% складається з деревної муки або волокон целюлози. Іншу частину структури складають полімери і пігменти.

Анізотропія в даного матеріалу удобно відсутня. Причина полягає в тому, що целюлоза здесь знаходиться не в структурованому вигляді, а є наповнювачем для полімеру — основи композита. Симбіоз двох матеріалів йде на користь не тільки деревині, але і пластику, який вона надійно захищає від сонячного ультрафіолету — головного ворога всіх штучних смол.

Експлуатаційні та естетичні якості, якими характеризується терасна дошка з полімерного композиту, дуже високі. Вона не деформується, стійко переносить зволоження, спеку, мороз, стирання і статичне навантаження (до 500 кг/м2). Догляд за таким покриттям дуже простий. Його досить зрідка мити мильною гарячою водою і щіткою.

Крім перерахованих властивостей, палубна дошка з ДПК має й інші важливі переваги:


Террасная доска из ДПК. Сделайте правильный выбор.


Дошка терасна з модрини