acura aston martin audi bentley bmw buick chevrolet crownline ford harley davidson honda hyundai infiniti jaguar jeep kawasaki kia ktm land-rover lexus maserati maybach mazda mercedes-benz mini mitsubishi nissan porsche sessa skoda subaru suzuki toyota volkswagen yamaha zimmer

Чернишов повідомив, що проблема із несумлінними забудовниками буде вирішена системно

Опубликовано: 30.06.2020
Мінрегіон розраховує застосувати системний підхід для захисту постраждалих інвесторів, вже розроблений відповідний законопроєкт


Мінрегіон захистить
постраждалих інвесторів 


Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов заявив, що Мінрегіон розробив законопроєкт, який виступає на захист постраждалих інвесторів.

«У ньому йдеться про системний підхід до цієї проблеми. По-перше, треба затвердити перелік проблемних об'єктів, забезпечити технічне обстеження цих будинків. По-друге, ввести обов'язкове страхування відповідальності забудовника перед кредиторами; і в цілому підвищити відповідальність забудовника в містобудуванні», – розповів міністр.

Чернишов додав, що наразі міністерство комунікує з ошуканими інвесторами, яких лише в «Укрбуду» перевищує 13 000. Він наголосив, що «в таких ситуаціях, які демонструють недосконалість законодавства та ігнорування забудовниками норм і законів, інвестори не повинні страждати».

«Це проблема, яку треба вирішувати. І вона не менш важлива, ніж реформа ДАБІ. Мене турбують історії «Укрбуду», Войцеховського, «Аркади», за кожною з яких – долі тисяч людей», – розповів він.

Три жилых комплекса Укрбуда уже введены в эксплуатацию: каким ЖК повезло

За його словами, в інших країнах, таких як, наприклад, Німеччина, аналогічних ситуацій немає, «оскільки там  будівництво житлового будинку передбачає страхування зобов'язань і певні вимоги до забудовника, з точки зору банківських гарантій і забезпечення виконання зобов'язань. Те, чого у нас немає і не було».

Чернишов зазначив, що є кілька кроків, які поліпшать ситуацію на ринку будівництва, а саме страхування і фінансові гарантії забезпечення.

Глава Мінрегіонбуду підкреслив, що проблему із несумлінним забудовниками без держави не вирішити.

«Наведення ладу в цій та інших галузях взаємопов'язані. Такий безлад не лише в ДАБІ та будівництві, а й у правоохоронній сфері. А укладання угоди – це юстиція, нотаріат. Якщо є суди або нотаріат, то що б не робили в міністерстві – зловживання триватимуть. Уся ця система має пройти еволюційний шлях», – пояснив він.

Получателей субсидии проверят новые инспектора: выплаты оставят только самым малообеспеченным

 

Источник: mind   Источник