acura aston martin audi bentley bmw buick chevrolet crownline ford harley davidson honda hyundai infiniti jaguar jeep kawasaki kia ktm land-rover lexus maserati maybach mazda mercedes-benz mini mitsubishi nissan porsche sessa skoda subaru suzuki toyota volkswagen yamaha zimmer

Ремонт і заміна амортизаторів в автомобілі

Опубликовано: 16.12.2019

Сумнівна якість вітчизняних доріг, постійна низка рівних ділянок, різко уриваються ямами і вибоїнами, ставати головною причиною виходу з ладу підвіски і амортизаторів будь-якого автомобіля. Ці елементи повинні бути максимально стійкими, оскільки від їхньої поведінки на дорозі залежить безпека автомобіліста і інших учасників дорожнього руху. Тому питання ремонту або заміни стійок підвіски ще довгий час буде актуальним для наших водіїв. Сьогоднi дуже вигiдно можно купити автозапчастини Львів.

Хоча амортизатори і прийнято вважати видатковою частиною транспортного засобу, на практиці вони являють собою найбільш витривалі і стійку до навантажень деталь машини. У функціональному плані вони не просто пом'якшують удари при подоланні нерівній поверхні, а виконують роль своєрідного демпфера, запобігаючи розгойдування автомобіля при наїзді на перешкоду.

Погані дороги і агресивний стиль водіння призводять до того, що рано чи пізно деталь виходить з ладу. Якщо вчасно вирішувати проблему, її може виправити нескладний ремонт, але часто власники автомобілів змушені проводити повну заміну стійок.

Благо, що більшість транспортних засобів на наших дорогах оснащено стійками, що піддаються самостійного ремонту. Хоча відомі виробники на свої нові моделі встановлюють нерозбірні амортизатори, ремонт яких неможливий без використання спеціального обладнання.

Конструкційні особливості амортизаційних стійок

Початківці автомобілістів помилково вважають, що основне призначення амортизатора - максимально комфортна їзда. Але, стійки не тільки поглинають все поштовхи і удари при подоланні перешкод, вони не дозволяють автомобілю розгойдуватися, і від їх стану залежить робота підвіски і гальмівної системи.

Щоб розібратися у всіх тонкощах відновлення функціональності амортизаторів, потрібно знати їх конструкцію і особливості роботи. У сучасних автомобілях найбільш поширений гідравлічний амортизатор з принципом подвійної дії, який складається з наступних елементів:

  • основний корпус зі спеціальним вушком;
  • шток з кожухом і вушком;
  • поршня з кільцями і клапаном для стиснення і віддачі;
  • ущільнювачі, які утримують рідину;
  • елементи кріплення (гайки).

Всі елементи працюють комплексно з метою гасити коливання, що виникають в ході руху авто. Якщо максимально спростити принцип роботи системи, то описати її роботу можна наступним чином: всередині циліндра, заповненого маслом, переміщається шток з поршнем. При переміщенні поршня відкриваються клапани, які пропускають рідину в звільнилася порожнину. Оскільки поршні працюють у в'язкому середовищі, це дозволяє в рази зменшувати амплітуду коливань.

Вся конструкція амортизаторів досить міцна і щодо надійна, і необхідність ремонту, а також його періодичність, залежить від водія. Існує кілька несправностей, з якими автовласники найчастіше стикаються.