acura aston martin audi bentley bmw buick chevrolet crownline ford harley davidson honda hyundai infiniti jaguar jeep kawasaki kia ktm land-rover lexus maserati maybach mazda mercedes-benz mini mitsubishi nissan porsche sessa skoda subaru suzuki toyota volkswagen yamaha zimmer

Ремонт підлогового покриття у вашому домі. Підбір ламінату і його укладання

Опубликовано: 14.01.2020
Якщо ви купуєте ламінат та будівельні матеріали з замковим з'єднанням CLICK, то процес монтажу значно спрощується, швидкість настилу зростає і не потрібні додаткові пристосування для підбиття ламелей. Є й інші плюси, які говорять на користь цього виду з'єднання - вимоги щодо якості підстави, на яке відбувається укладання, трохи нижче. Деякі виробники називають допустимі відхилення від площини "в мінус", тобто ямки величиною до 2 мм. на 1 метр контрольного ділянки, що ніяк не можна назвати жорсткими вимогами. Ще один момент, на який люблять звертати увагу продавці, але значимість якого дещо перебільшена. Це можливість розібрати і назад зібрати підлогу з ламінату з замком CLICK - аж до 6 разів (!) Як би акуратно ви не намагалися розібрати укладений ламінат, її розбирання обов'язково відбуваються пошкодження (нехай і неявно помітні) частин замкового з'єднання і експериментувати з "складанням -розбирання "звичайно не варто. Та й сама ситуація, коли необхідно розібрати вже складені плашки, виникає мабуть всього два рази - при першій укладанні (в результаті рішення що або змінити в розкладці) і через 4-6 років, коли виникає бажання оновити інтер'єр, а ламінат на підлозі хоч і "приївся", але ще з успіхом може послужити, наприклад на дачі.

Вибір підкладки

Якщо ви ще не стикалися з рекомендаціями продавців про вибір підкладки, то обов'язково почуєте дифірамби і всілякі запевнення в "натуральності, практичності, екологічності" на адресу підкладки з пробки. Вообщем то, вони і не брешуть, питання тільки в раціональності поєднання ламінат-пробкова підкладка. Звичайно, якщо є бажання заплатити за метр очистки підкладки 10-20 рублів, а 80-120, то можна купити і пробку, але з практичного боку плюсів не буде. Для паркетної дошки - пробка, для ламінату краще вибрати спінений поліетилен товщиною 2 або 3 мм. Вітчизняні виробники випускають продукцію під різними торговими марками - Полифом, Ізолон, Ізок, Петроф і т.д. яка була фізично спінений, незшитий поліетилен, що поставляється в рулонах. Це і є оптимальний варіант для настилу під ламінат. Питання вибору товщини, як правило відбувається в сторону 3 мм., Так як мало знайдеться покупців впевнених в ідеальній поверхні підлоги в квартирі.

Напрямок укладання ламінату

Укладачі рекомендацій щодо самостійного настилу ламінату, нічого крім "бажано укладати ламінат у напрямку від вікна" в основному не згадують. Ах так, ще "можна покласти дошки ламінату паралельно стінам, а можна під кутом 45 градусів". Спробуємо розібратися, як вирішити для себе, в якому напрямку покласти ламінат в квартирі.

1. В напрямку світла падаючого з вікна

Найбільш прийнятний варіант, якщо мова йде про облаштування однієї кімнати. Візуально збільшує простір саме в цьому напрямку. Мінімізує видимість стиків і можливих дефектів в місці стику. Хоча більш ефективно проблема "лікуватися" покупкою ламінату з фасками. У прямокутної кімнаті втрати на обрізки зводяться до мінімуму - тільки перший і останній ряд, при цьому обрізок від останньої дошки кожного ряду використовується як стартовий в наступних рядах. Необхідний запас при покупці ламінату - 5-10% від площі кімнати.

2. В перпендикулярному напрямку щодо світла з вікна

Даний спосіб актуальний насамперед для візуальної корекції форми кімнати. У разі, якщо кімната витягнута в довжину - поперечне розташування ламінату злегка згладить "коридорний" вид приміщення. За кількістю обрізків, а отже і запасу при покупці - все як в пункті 1.

3. Укладання по діагоналі

Найскладніший, витратний і трудомісткий варіант укладання, що передбачає укладання під гострим кутом до однієї зі стін. Тільки в разі правильної геометрії приміщення можливо використовувати обрізок від останньої дошки кожного ряду в якості стартового фрагмента без додаткового підрізування. Застосовується при настилі декількох приміщень без установки порогів. З точки зору дизайну - цікаве рішення, що дозволяє яскравіше обіграти форму і розкрити потенціал квартирного простору. За запасу - рекомендований плюс близько 20%, повторюся - сильно залежить від правильності геометрії (паралельність стін в квартирі).

Разбежка і її малюнок при укладанні ламінату

Те що стики між дошками ламінату необхідно зміщувати відносно попереднього ряду, відомо всім і про це попереджають всі виробники. Мінімальний розбіг зміщення - параметр різний для різних класів ламінату і різних марок. Як правило, рекомендована мінімальна величина становить 25-40 см., При цьому, чим міцніше і якісніше ламінат, тим нижче цей поріг. Наприклад, німецький Egger для ламінату 33 класу вказує мінімум 200 мм.